Článek - TRANSPARENTNÍ HYDROIZOLACE

Protéká Vám někde skrz dlažbu na terase nebo balkonu voda? Nebo máte podobný problém ve sprchovém koutu?

Bojíte se, že Vám nezbyde nic jiného, než dlažbu vybourat a provést celou izolaci znovu?  Možná Vám představíme zajímavé řešení, které Vám ušetří spoustu práce. Nejde o žádnou novinku, nicméně v České republice se o těchto možnostech ještě tolik neví a to je škoda.

Pokud dlažba dobře drží, máte 2 možnosti: buď použijete tekutý hydroizolační systém založený na materiálu HYPERDESMO CLASSIC (více info) s různými možnostmi finálního vzhledu, kde ale tímto systémem zakryjete původní dlažbu nebo použijete průhledný hydroizolační systém na bázi HYPERDESMO-T a vzhled Vaší dlažby zůstane zachován.

Renovace terasy transparentní Jestřabice 2013 

 

Přikláníte-li se k variantě průhledné hydroizolace, začněte nejdříve tím, že zkontrolujete přídržnost dlažby. Pokud se nikde neodlepuje, nepraská a není tedy třeba ji sundávat, je to Vaše první výhra.

 

JAK NA TO?

Očistěte a odmastěte dobře povrch.

Aplikujte vhodný primer - většinou PRIMER-T, který je určen pro neporézní (hladké) podklady, např. keramické dlaždice, sklo, atd. Nanáší se obyčejným hadříkem a cca po 15 minutách lze aplikovat hydroizolaci. Chystáte-li se však aplikaci provádět na porézní podklad, jako např. mramor, přírodní kámen, musí být nejdříve napenetrovány materiálem MICROPRIMER-PU.

Po zaschnutí primeru aplikujte HYPERDESMO-T ve dvou vrstvách.

_dsc7987_optimized  Návrh bez názvu (3)  Návrh bez názvu (4)

 

JE LIBO MATNÝ VZHLED?

Nyní se ještě můžete rozhodnout, zda si přejete finální vzhled lesklý nebo matný. Pro matný vzhled totiž stačí použít ještě jeden nátěr navíc, a to materiálem AQUASMART-TC-2K-FLOOR PROTECT. Jedná se o dvousložkový produkt, který se běžně používá také jako vrchní nátěr na polyuretanové či epoxidové podlahy nebo např. pro dopravní značení ve skladech. Dodává povrchu saténový/matný vzhled a zvyšuje odolnost proti UV záření.

9493_aquasmart-tc-floor-protect

 

APLIKACE VE SPRCHOVÉM KOUTU

Sprchový kout má svá specifika. Dlaždice ve sprchovém koutě v sobě můžou držet lidskou mastnotu a vlhkost, což poté zásadně ovlivňuje přídržnost.  Doporučujeme tedy sprchový kout opravdu dobře odmastit jarovou vodou (doslova "vydrhnout"), nechat řádně proschnout hlavně spáry, poté aplikovat PRIMER-T, nechat odvětrat, poté nanést Hyperdesmo-T. Na svislých plochách bude více stékat, počítejte tedy s aplikací spíše menší tloušťky v jedné vrstvě, ale aplikovat těch vrstev více (třeba 3). Většinou doporučujeme vyzkoušet přídržnost na méně viditelném místě (např. v rohu) a po pár dnech uvidíte, zda je adheze dostatečná.

Lze také využít variantu Hyperdesmo-T Vertical, která má hustší konzistenci a lze jí využít na svislé plochy.

20230329_185448  

  

Obdobně lze systém použít i např. na:

 • dřevo (terasy, podhledy,...)

IMG-20230315-WA0003  IMG-20230315-WA0001  20210924_105213

 

 • sklo (např. na luxfery) - materiál zvyšuje odolnost skla a při nárazu se neroztříští (zůstane pohromadě, jen se udělá "pavouk")

 20181121_121108

 •  zalakování chipsů  - při aplikaci hydroizolačního systému HYPERDESMO CLASSIC lze za čerstva vrchní nátěr posypat (více či méně) barevnými chipsy a po vytvrdnutí nátěru zalakovat transparentním lakem HYPERDESMO-T

_dsc7989_optimized  _dsc7992_optimized  Chipsy prosypané lehce

 • jako pojivo na kamenné koberce

Kamenný koberec Křemenice2  Kamenný koberec Křemenice

 

Odkazy:

Podrobný návod v PDF pro Transparentní hydroizolace

Technický list PRIMER-T

Technický list HYPERDESMO-T

Technický list AQUASMART-TC-2K-FLOOR PROTECT

Technický list MICROPRIMER-PU

 

Máte dotazy? Napište nám na info@reprof.eu.

 

Na výběru materiálu záleží

Ne všechny tekuté izolace na trhu jsou stejné. Vlastnosti se mohou velice významně lišit. Dovážíme v současné chvíli ty nejlepší izolace, které jsou ve světě k dostání, a to na bázi polyuretanu.

 Proč doporučujeme tekuté polyuretanové membrány? Jaké jsou jejich výhody?

 • bezešvý systém
  • u tekutých membrán nevznikají žádné spoje, pouze celistvá bezešvá "vana"
  • lze okopírovat jakýkoli tvar 
 • celoplošná přilnavost
  •  excelentní přilnavost na mnoha druzích podkladu (s primerem/bez primeru)
  • díky celoplošné přilnavosti jednoduše najdete po letech místo, kde je problém a jednoduše opravíte

      Adheze

 • jednoduchá aplikace a jednoduché opravy
  • stačí Vám pouze váleček a štětec
  • lokální opravy systému provedete během chvilky
 • vynikající vlastnosti
  • polyuretanové membrány jsou velice pružné, dokážou tak snadno reagovat na teplotní změny, kterými střecha v průběhu ročních období prochází (membrány si udržují své vlastnosti v rozpětí teplot -40°C až +90 °C)    -   "pohybují se spolu se střechou/terasou a nepraskají"
  • excelentní chemické, mechanické vlastnosti
  • UV odolnost
 • certifikaci má více než 56 produktů Alchimica 
 •      Certifikáty
 • reference z ČR i z celého světakde jsou polyuretanové tekuté membrány oproti České republice mnohem rozšířenější a mají tam i delší historii